• A
  • A
  • A
  • homepage

Úvod » 60. ročník okresního kola Chemické olympiády kat. D

60. ročník okresního kola Chemické olympiády kat. D

V laboratořích a v učebnách Gymnázia Jakuba Škody v Přerově se opět po roce a tentokrát po šedesáté sešli mladí chemici, kteří si přišli změřit své teoretické znalosti a praktické dovednosti v okresním kole chemické olympiády. Jako každým rokem, tak i letos se na spolupráci podílely tři subjekty přerovského regionu a to: Středisko volného času ATLAS a BIOS, které je organizátorem této soutěže, Gymnázium Jakuba Škody, které poskytlo prostory a odborného garanta soutěže a přerovská firma PRECHEZA, a.s., která je výhradním sponzorem této olympiády a má pro soutěžící připravené vždy atraktivní ceny.

Tato soutěž je určena pro žáky 9. tříd a odpovídající ročníky osmiletých gymnázií. Garantem okresního kola je Mgr. Lada Machačová, vyučující chemie na Gymnáziu Jakuba Škody.  Úkoly okresního kola se připravují centrálně na ústředí olympiády, proto jsou vždy pro hodnotící komisi složenou z vyučujících zúčastněných škol překvapením. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem čtyřiadvacet soutěžících ze čtyř škol přerovského okresu – ze čtyř gymnázií (Gymnázium Hranicích, Gymnázium v Kojetíně, Gymnázium J. Škody v Přerově a Gymnázium v Lipníku nad Bečvou a tří základních škol (Základní škola a mateřská škola Hranice, Šromotovo, Základní škola Přerov, Velká Dlážka, Základní škola Přerov, Trávník) 

Vítězové reprezentovali náš region v krajském kole, na Slovanském gymnáziu v Olomouci.

Všichni soutěžící se stali úspěšnými řešiteli. Na prvním místě prokázal své znalosti Matyáš Krč, na druhém Kristýna Konečná třetí místo získala Karolína Vítková všichni z Gymnázia J. Škody Přerov. Důkazem, že se ani žáci základních škol nemusí bát soutěžit společně s žáky gymnázií, je Jakub Post, ze ZŠ a MŠ Hranice, Šromotovo, který se probojovala na krásné 7. místo.

Všichni soutěžící si užili hlavně praktickou část, kde v laboratoři pracovali na oxidoredukčních reakcích  a dokazovali přítomnost vitamínu C. Letošní praktickou část se autorům povedlo ušít účastníkům na míru  a ti pracovali s velkým zaujetím.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a věříme, že svůj zájem o chemii budou rozvíjet i v budoucnu.

Děkujeme společnosti PRECHEZA, a.s. Přerov,

Za výraznou finanční a organizační podporu

při zabezpečení chemické olympiády.

 

60. ročník okresního kola Chemické olympiády kat. D
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše