AKTUALITY

Spousta akcí, zábavy a možností změřit své znalosti i dovednosti. Přesně v tomto duchu se nesl červen u nás v přerovském Středisku volného času: dětský den v přírodě, otevřená soutěž ve střelbě z airsoftových a vzduchových zbraní, předprázdninový florbalový turnaj, dvoudenní gymnastická soutěž, taneční soutěže, Malá chemická olympiáda, besídka s vystoupením pro rodiče nebo závěrečný táborák na louce u BIOS. Školní rok jsme symbolicky uzavřeli v úterý 14. června. Dopravní hřiště toho dne získalo kromě své původní funkce hned několik dalších. Na dvě hodiny se stalo gymnastickým sálem, Dojo, tanečním parketem, koncertním pódiem a výstavní síní současně. Během tradiční akce zde děti předvedly rodičům i ostatním návštěvníkům, co se za uplynulý rok naučily. Nabitý program zahájila úvodním slovem ředitelka střediska Mgr. Blanka Mašková. Poté přišla na řadu svižná melodická hudba, která doprovodila precizně vypilované gymnastické prvky. Na chvíli pak ovládly celý prostor techniky japonského bojového umění aikido, které ke zneškodnění útočníka využívá jeho vlastní pohybovou energii. Diváci obdivovali nápadité taneční choreografie, mažoretky, zpěváky i kytaristy. V keramické dílně byly k vidění keramické sošky, kachlíky, misky a další výrobky dětí. Netradičními aktivitami v improvizovaném lanovém centru lákali návštěvníky Zálesáci. O prázdninových činnostech Střediska volného času ATLAS a BIOS se zájemci dozvěděli z  informačních panelů se širokou nabídkou letních táborů, kde zbývá stále ještě několik volných míst. Příchozí se také zjistili, do kterých kroužků se mohou v příštím roce přihlásit. Děti se těší hned na několik novinek, přihlašování do většiny činností už od konce prázdnin nebo ukázkové hodiny kroužků od prvního zářijového týdne.

 

 

 

Nabídku letních a příměstských táborů naleznete ZDEJiž několik let funguje spolupráce tří subjektů Střediska volného času ATLAS a BIOS, Prechezy a.s. a Gymnázia Jakuba Škody při organizaci soutěže zvané „Malá chemická olympiáda“. Letošní, již devatenáctý ročník se konal ve středu 8. června v prostorách velkého sálu a. s. Precheza. Hlavním garantem soutěže byla Mgr. Zdeňka Jančíková, učitelka Gymnázia Jakuba Škody v Přerově. Stejně jako v předchozích letech, tak i letos byla soutěž rozdělena na dvě kategorie – kategorii základní školy a kategorii gymnázia. Soutěž byla zaměřena na teoretické znalosti z oblasti chemie a obsahovala úkoly ze tří oblastí: 1. Částicové složení látek, směsi,
2. Halogenidy, oxidy, sulfidy, 3. Kyselost a zásaditost.  Zadání bylo vytvořeno z úkolů minulých ročníků Malé chemické olympiády. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 soutěžících z 8 základních škol a 11 soutěžících z 1 víceletého gymnázia. Na 1. místě v kategorii ZŠ se umístil Richard Panák ze ZŠ Osek nad Bečvou, na 2. místě Michal Kuba ze ZŠ Dřevohostice a 3. místo obsadil Dominik Václavíček ze ZŠ JAK Předmostí. V kategorii gymnázia se na 1. místě umístil Mark Soltys, na 2. místě Šimon Oulehla a 3. místo obsadila Zuzana Dreiseitlová. Všichni z tercie b Gymnázia J. Škody.

První tři nejlepší soutěžící v každé kategorii obdrželi hodnotné ceny, které věnovala a. s. Precheza. Za organizátory Všem umístěným, ale i úspěšným řešitelům blahopřeji, a těm ostatním přeji, aby je chemie i nadále bavila.

Děkujeme společnosti PRECHEZA, a.s. Přerov, a výraznou finanční a organizační podporu při zabezpečení chemických olympiád.

Pavlína Navrátilová, Středisko volného času ATLAS a BIOS, Přerov

 

 

.

 

Informace