Akce Kultura

 

PDS - Přerováček je pro děti ve věku 6 -15 let si klade za cíl vést děti k osvojení a rozvíjení pěveckých dovedností a návyků nad rámec běžné hudební výchovy. Sbor založil prof. Švagera, se kterým od r. 1994  spolupracoval Dr. Pavel Režný, který se sboru ujal v r. 1995. V roce 1998 převzala práci se sborem Bc. Ingrid Sekerová, na jejíž pozvání od roku 2008 začala s Přerováčkem spolupracovat další dirigentka - paní Jana Žatecká. Od r.2010 Přerováček začala vést Mgr. Jana Teterová, v r. 2014 převzala práci se sborem Jitka Žujová, kterou od r. 2021 vystřídala ve vedení sboru Mgr. Jitka Kreselová.

Za dobu svého působení sbor koncertoval při mnoha různých příležitostech a v mnoha zemích, např. Německu, Maďarsku, Polsku, Holandsku, dvakrát v Dánsku, několikrát na Slovensku, Itálii a Rakousku. K propagačním účelům natočil 4 CD: Discipuli cantant, České Vánoce 2000 s Přerováčkem, mix z živých vystoupení sboru - pod názvem Přerováček live a v roce 2007 vydal pro své členy dvoj CD Přerováček Vám zpívá spirituály a úpravy O. Šišky.
Přerováček se také účastnil různých soutěží a festivalů, na nichž několikrát získal zlaté pásmo, např. na soutěžích v Olomouc (Svátky písní),  v Uničově (celorepubliková přehlídka sborů) a mnoha dalších. Sbor také zpíval na základě pozvání na Hudobné jeseni v Bardejově nebo na Berlínských podzimních slavnostech, byl zástupcem ČR při setkání velvyslanců Visegrádské skupiny v Košicích. 

Sbor vystupoval s holandským kytarovým duem, zpíval s Lucií Bílou, Hanou Zagorovou, Petrem Kotvaldem, Yvetou Blanarovičovou, Spirituál Kvintetem. Několikrát vystupoval na tradičních vánočních koncertech s dnes již zemřelým Pavlem Novákem. Dlouhodobě spolupracoval s přerovským ROTARY clubem na realizaci dobročinných koncertů.

 Stále hledáme talenty a to i mezi širokou veřejností, třeba formou již tradiční pěvecké soutěže "Slavíci z Přerova" pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií.

Školní rok začíná v týdnu od 19.9.2022

Kdy  Školní rok začíná v týdnu od 19.9.2022
Kde budova ATLAS
Cena na šk. rok do 30. 9.  700,--

Cena na šk. rok od 1. 10.

800,-- 

 

 


Aktuality Kultura

 

V průběhu října a listopadu navštívili naši keramickou dílnu nevidomí a slabozrací z přerovské organizace SONS. Ve spolupráci se studentkami SPgŠ v Přerově si vyrobili z keramiky panenku a andílka.

SVČ Atlas a Bios, Přerov hledá lektory pro naše kroužky následujícího zaměření...... Bližší informace Mgr. Blanka Mašková, tel 721 453 143, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace