Akce Kultura

Aktuality Kultura

Vánoční salón 2021 byl úspěšný

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci proběhl v týdnu od 6.12.-10.12.2021 na SVČ Atlas a Bios, Přerov tradiční "Vánoční salon" Za dodržení opatření  i tak děti si nazdobily perníček, udělaly pro rodiče a prarodiče krásná přáníčka. Vyslechly si zajímavý výklad o vánocích a jejich zvycích. Je nutné si předávat staré tradice na mladší generace. Vánoční salon letos navštívilo 331 dětí z 11 základních a mateřských škol a školek.  Pokud jste nestihli dojít na nádhernou výstavu, kterou každoročně připravujeme na SVČ Atlas a Bios, Přerov, přijďte se podívat na její pokračování do Městského domu v termínu od 13.-16.12. 2021.

Děkujeme Všem návštěvníkům.

Pracovníci SVČ Atlas a Bios, Přerov

 

 

 

 

 

Slavíci z Přerova 2021 - výsledky

Ve dnech 9. – 10. listopadu 2021 se konala na Středisku volného času Atlas a Bios v Přerově, pěvecká soutěž „Slavíci z Přerova“. Soutěž byla po dvouleté odmlce, způsobenou „covidovou“ situací. Do letošního XVI. ročníku soutěže se přihlásilo 7 základních škol a 2 víceletá gymnázia z Přerova a Lipníku nad Bečvou. Organizace soutěže byla jiná vzhledem k epidemiologickým opatřením.

Konkurence mezi dětmi byla velká. Porota hodnotila nejen intonaci a rytmus, pěveckou techniku, ale i výraz a přednes písně. Součet bodů nakonec rozhodl a tak jako v každé soutěži i zde mohl zvítězit jen jeden.

 

Děkujeme všem za účast a těšíme se na shledanou v příštím ročníku soutěže

Vysledky_pasmo.pdf
Popular 221.45 KB
16/11/2021 14:22:22

Halloween na Atlase

Ve středu 27. října proběhla  soutěž  ,,O nejkrásnější halloweenskou dýni".  Úderem 17 hodiny se u tělocvičny na bří. Hovůrkových  rozsvítily krásné vydlabané dýně a vybírala se ta nejpěknější. Abychom malým účastníkům čekání na vyhodnocení zpříjemnili, mohly si děti vyrobit malou papírovou dýni a splnit úkol u ,,hodných čarodějnic" . Létání na koštěti, prolézání hadím tunelem, házení myšek a pavouků do  kotlíku,  nebo chůze na kouzelných  chůdách,... to bylo několik těžkých stanovišť s úkoly, po jejichž splnění dostal každý malou odměnu, a to keramického netopýrka, slaďoučký perníček a čarodějnické omalovánky. Akce se  všem zúčastněným  líbila a i když nemohli vyhrát všichni, každý si odnesl krásný zážitek a kupu drobných dárečků.

Hledáme malé zpěváčky

Rád zpíváš, máš 4-6 let přijď mezi nás.....

Poslední volná místa v ZÚ na ZŠ JAK

Hledáme lektory pro naše kroužky

SVČ Atlas a Bios, Přerov hledá lektory pro naše kroužky následujícího zaměření...... Bližší informace Mgr. Blanka Mašková, tel 721 453 143, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zažeň nudu - stále můžete soutěžit a zpestřit dlouhou chvíli

Pracovníci SVČ ATLAS a BIOS, Přerov pro všechny, co chtějí zpestřit své dny a dlouhou chvíli v této době přichystali nějaké kvízy, hádanky, soutěže a videa pro zdravé tělo, zdravý duch.

Tak s chutí do toho...

Kultura

Oddělení vede Daniela Hrdličková. Její spolupracovnicí je Michaela Zaoralová.

Společně zajišťují na oddělení kroužky od keramiky, přes hudební, konstrukční činnosti až po výtvarné techniky, které rozvíjí u dětí hudební a estetické  cítění, zručnost  a sociální vztahy. Organizují také soutěže a tábory pro děti a mládež, oblíbené vánoční i velikonoční salony a jiné kulturní akce, jež se staly tradicí v celém regionu Přerovska. Oblíbené keramické hrátky pro rodiče s dětmi nebo pohádkové pondělí nabízí celým rodinám upevňování sociálních vazeb při zajímavých činnostech pod odborným vedením. Daniela, která má vše v kultuře na starosti má i velký podíl na kvalitní propagaci SVČ, Míša se snaží zase najít cestu k mladým hudebníkům a zpěvákům.

 

Kultura - přehled kroužků