Akce Chovatelství a EKO

Kroužek je určený pro děti od 8 let, naučí se zde pěstovat bylinky a seznámí se jakou mají účinnost na naše zdraví. 

Školní rok začíná v týdnu od 19.9.2022

Kdy  stř. 15-16 hod. 
Kde okolí budovy Bios
Cena na šk. rok do 30.9. 550,--Kč
Cena na šk. rok od 1.10. 650,-- Kč 

 

Aktuality Chovatelství a EKO

PET zvířata

Ve čtvrtek 9. března se v BIOS sešli mladí chovatelé domácích mazlíčků, aby si v soutěži "Pet zvířata - soutěž chovatelů" změřili své chovatelské znalosti a získali pěkné ceny. 

 

Den vody na Biose

Zábavně s poučením jsme oslavili ve středu 22. března Den Vody. Více než 500 dětí si prošlo celkem 9 stanovišť se zajímavými úkoly v přírodním areálu BIOS. Čekal je rybolov, AZ kvíz, filtrace a šetření vody, modely říčních koryt, kvízy a pohybové aktivity.

 

Biologové soutěžili na Biose

Od poloviny března probíhají v rychlém sledu za sebou Krajská i okresní kola Biologických olympiád. Soutěžící v bílých pláštích střídají desítky studentů s atlasy a kalkulačkami. V klubovnách píší testy, řeší úlohy praktické i teoretické, zabývají se živočichy, rostlinami, otázkami z ekologie. Ti nejlepší z nejlepších z krajských kol  olympiád postupují do Ústředních kol. Přejeme hodně zdaru při reprezentaci našeho kraje.
 
 

6.ročník soutěže Zvířata od A do Z

Už šestý ročník soutěžního klání Zvířata od A do Z přivedl do BIOSU ve čtvrtek 16. února mladé luštitele netradičních tajenek. Jejich úkolem bylo na základě indicií, rozmístěných po klubovnách, nalézt řešení tajenky. Kromě výsledného názvu zvířete našly děti současně zábavu i poučení. Domů si všichni odnesli diplomy a ti nejlepší v každé kategorii také hodnotné ceny. Objektivy fotoaparátů zachytili soutěž členové kroužku Tajemství fotek.

Hrátky se zvířátky

Králíci, morčata, myšky, činčily a další "píšťáci" ochotně poskytli svoje kožíšky k pomazlení účastníkům prázdninové akce Hrátky se zvířátky, která proběhla v BIOS v pondělí 6. února. Děti si všemi smysly prohlédly nejen zájmový chov savců, ale zavítaly také k ještěrům, hadům a rybám. Závěrečná hodinka patřila mistrům, vlastně hráčům stolních her o  ceny. 

Informace