První byla Hedvika...

Skupinu tancemilovných děvčat soustředila kolem sebe Věra Lakomá a dala jí za úkol vymyslet, jak budou jmenovat. Pohrozila děvčatům, že když nic nevymyslí, budou se jmenovat po paní, jež měla k tanci hodně daleko a svou chůzí budila pozornost kolemjdoucích - Hedvika. Tak to taky zůstalo. S rostoucím zájmem dalších děvčat a stále se snižujícím věkem vznikly Hedvičky, dívenky od 6 do 12 let, mimochodem velmi úspěšné. Pod vedením Alice Nevřelové vznikly skupiny Hedvíčata a Hedvíčata-mrňata. 

Taneční škola Hit DDM Atlas byla v největším rozkvětu v letech 1993 - 1995 a patřily sem skupiny Niké, Insánie, Anklánie a vícemistr Evropy Crazy Dance. Pak se TŠ Hit Věry Lakomé stala soukromým subjektem, Crazy Dance s Rudolfem Oračkem samostatným občanským sdružením. 
Během dalších let se od Taneční školy odtrhly některé taneční skupiny, které se osamostatnily.

Juniorky - dívky od 12 do 15 let přijaly název Hedvínie, dívky nad 15 let nyní vystupují jako Profix, dříve Funky Feet. I když taneční skupiny přicházely a odcházely, Taneční škola Atlasu zůstala a rozrostla se o Hip hop, Electric boogie, Break Dance, později o Základy uměleckého tance, Balet a Mažoretky.

Dnes sdružuje děti a mládež od 3 do 18 let. V r. 2005 převzala vedení Taneční školy Vladimíra Šulavová po Alici Nevřelové, která zde působila od samého začátku.

Od září 2012 pracovala na oddělení s vedoucí Vladimírou Šulavovou také Nikola Brázdová (Němčáková), dříve extérní pracovnice. Od září 2019 Nikola převzala oddělení a stala se vedoucí Taneční školy Atlas Přerov.

V sezóně 2019/2020 dominuje na Taneční škole styl disco dance a následně mažoretkový sport, nabízíme také balet či art a street dance. V tomto roce se také Nikola zaměřila na práci s předškoláky a zavedla kroužky jako Pohybová přípravka pro nejmenší či Můj první kroužek.

Spolupracujeme se 17 externisty, kteří se s láskou věnují dětem od 3 – 18 let.

Informace